Ceny Google Pixel 9 Pro / fot. Mystery Lupin
Kod PIN do telefonu razem z biometrią zabezpiecza wszystko, co znajduje się na naszym smartfonie. Niestety, okazuje się, że wielu z nas korzysta ze skrajnie niebezpiecznych kombinacji. Oto 20 najpopularniejszych z nich. Masz taki? Złodziej bardzo szybko go odgarnie.
Wpisujesz 1234, 0000 albo 1111, żeby odblokować swój telefon? Jeśli tak, to masz spory problem – właśnie te kombinacje należą do najczęściej używanych i najłatwiejszych do złamania PIN-ów. Eksperci ds. cyberbezpieczeństwa przeanalizowali tysiące kodów używanych przez użytkowników smartfonów.
Okazuje się, że wielu z nas wybiera skrajnie niebezpieczne opcje. Jakie numery są najczęściej stosowane? Które PIN-y są uznawane za najmniej bezpieczne? I jak skutecznie zabezpieczyć swój telefon?
Jaki jest bezpieczny kod PIN do smartfona? Jak już wiemy, na pewno nie jest to 1234, czy 0000. Niestety, okazuje się, że to jedne z najczęściej wybieranych kombinacji. Jak się okazuje, jest jeszcze kilka takich, którymi nagminnie zabezpieczamy swoje telefony. Te wydają nam się mniej oczywiste, ale okazuje się, że wcale takie nie są.
fot. Pixabay
Tarah Wheeler, ekspertka ds. cyberbezpieczeństwa, wraz z SANS Institute ujawniła 20 najczęstszych kodów PIN używanych przez użytkowników smartfonów. Aż 26% telefonów można odblokować, używając jednego z tych 20 najczęściej stosowanych czterocyfrowych PIN-ów wypisanych poniżej. Oto lista tych najbardziej popularnych:
Muzyka: nieodłączny towarzysz dnia / fot. Pixabay
A co z sześciocyfrowymi kodami? Tutaj też nie jesteśmy szczególnie wymyślni. Hakerom bardzo łatwo będzie złamać te dziesięć najpopularniejszych sześciocyfrowych kodów PIN:
fot. Pixabay
Jak w takim razie dobrze zabezpieczyć smartfona? Warto jest sięgać po mniej oczywiste kombinacje. Dobrze dobrany PIN powinien być trudny do odgadnięcia dla potencjalnego złodzieja, a jednocześnie łatwy do zapamiętania dla nas, użytkowników. Warto unikać prostych sekwencji (123456), powtarzających się cyfr (111111), a także – co ważne – dat urodzenia. Im dłuższy kod, tym trudniej go złamać – warto postawić na sześciocyfrowy, a nie czterocyfrowy.
Zarówno Android, jak i iOS oferują także zabezpieczenia smartfonów przed złodziejami. Warto z nich skorzystać. Wtedy mamy pewność, że nawet jeśli złodziej pozna nasz kod PIN, nie będzie w stanie dostać się do naszego smartfona:
https://www.gsmmaniak.pl/1458087/apple-ios-17-3-bezpieczenstwo-kradziez/
Źródło: Pocket-lint, opracowanie własne
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Kapitalna gra detektywistyczna od Rockstara została objęta potężnym 77% rabatem. Nie dość, że przy jej…
Klienci PKO BP zostali perfidnie wzięci na celownik. Niebezpieczeństwo nigdy do końca nie minie, można…
Nareszcie ogłoszono datę premiery serii Infinix NOTE 50. Następcy świetnych i tanich Infinix NOTE 40…
Specyfikacja Samsunga Galaxy A56, A36 i A26 5G została potwierdzona przed premierą. Znamy też konkretną…
Oppo Find X8 Mini będzie bardzo smukłym smartfonem, który do tego nie zrezygnuje z wielkiej…
Ulefone Armor 28 Ultra rozbił bank. Smartfon ma 16 GB RAM, MediaTeka Dimensity 9300+, 1…